Depresja to piekło na ziemi…

Czy wiecie, że najniżej położony punkt w Ameryce Północnej czyli największa depresja nosi nazwę Dolina Śmierci? Dodatkowo panują tam ekstremalnie wysokie temperatury (zanotowano nawet najwyższą na świecie – 56,7 st. C), a na gruncie, który rozgrzewa się do 100 st. C można smażyć jajka? Chyba więc można śmiało powiedzieć, że przejście przez tę depresję to droga przez piekło tak, jak w przypadku choroby, która wciąż zbyt często bywa śmiertelna… Jednak o 136 km od Doliny Śmierci znajduje się jej przeciwieństwo, najwyższy szczyt w USA, Mount Whitney.

Patrycja Bereznowska – najlepsza ultramaratonka na świecie

Patrycja Bereznowska to jedna z najlepszych ultramaratonek na świecie. Ma na swoim koncie światowe rekordy, a w 2017 roku IAU Światowa Organizacja Ultramaratonów przyznała jej tytuł najlepszej ultramaratonki  na świecie. Ale jest też przemiłą, wrażliwą i ciepłą osobą, której depresja zabrała najbliższą osobę – mamę.

Badwater 2019

15 lipca 2019 r. odbędzie się coroczny, najtrudniejszy na świecie bieg – Badwater Ultramarathon, do którego kwalifikują się wyłącznie czołowi ultramaratończycy. W tym roku, jako jedna z europejskiej dwunastki pobiegnie w nim również Patrycja.

Ten bieg oprócz wyjątkowego wyczynu sportowego (217 km!) może być także analogią zdrowienia – symbolicznego wyjścia z piekła depresji i wspięcia się na szczyt życiowych możliwości. Do osiągnięcia tego celu Patrycja będzie potrzebować zespołu wspierającego – grupy przyjaciół, która będzie jej towarzyszyć od początku do końca biegu – bez którego nie miałaby szansy na pokonanie tego morderczego dystansu. Tak jak i wszyscy chorujący na depresję, dla których leki i najbliższe osoby stanowią podstawę wychodzenia na prostą.

Patrycja Bereznowska dedykuje swój bieg walce z depresją

Patrycja Bereznowska poprzez swój start w Ultramaratonie Badwater chce zwrócił uwagę na problem depresji przede wszystkim środowisku biegaczy, ale również dotrzeć z informacją o tej chorobie do jak największej liczby osób. Ale przede wszystkim zadedykować swój wysiłek tym, którzy na co dzień zmagają się z tą ciężką chorobą i dać im symboliczną nadzieję na wyzdrowienie.

Stowarzyszenie Aktywnie Przeciwko Depresji będzie patronować tej idei i wspierać Patrycję w tym wyjątkowo trudnym przedsięwzięciu. Wszyscy będziemy trzymać kciuki za jej sukces, tak jak trzymamy je za wyzdrowienie tych, dla których depresja stanowi piekło na ziemi…

Jeśli chcesz wesprzeć wyprawę Patrycji Bereznowskiej na Badwater Ultramarathon możesz dokonać wpłaty na zrzutka.pl